Jämtlands största idrottsförening

FOTBOLL

FRÖSÖ IF:S FOTBOLLSSEKTION HAR EN GEMENSAM STYRELSE. SEKTIONEN BESTÅR AV TRE KOMMITTÉER: DAM, HERR OCH UNGDOM.

Varje kommitté har ett eget ansvar för den löpande verksamheten. Gemensamt för alla tre kommittéer är vår policy: den Röda Tråden.

Träningstider

Vill Ni boka/avboka en match/träningstid, hör av Er till Frösö IF:s kansli 063 - 12 88 59 eller via mail. Bokningsschema finns via den bruna fliken uppe till höger på denna sida.
Viktigt att Ni som vill upphöra med en träningstid eller avboka/flytta match hör av Er till kansliet, så att lag som vill ha tider kan få nyttja den.
 

Träningsvgifter 2019

5 – manna 800 kr/barn ( födda 10-11)
7 – manna 1000 kr/barn ( födda 07-09)
9 och 11 – manna 1300 kr/barn (födda 06 - och äldre )
Ambitionslag 1300 kr/spelare (herr div 3,5 och P-16, dam F-17)

Dock max 1 800 kr / familj

Avgiften sätts in på bankgiro 848 - 1152 alt Swish 123-1478247.
Uppge namn, födelseår och lagtillhörighet

Avgiften aviseras under januari månad

OBS!
För att delta på träningar och matcher måste medlemsavgiften vara betald, då är man även försäkrad.
Medlemsavgiften betalas på bankgiro 848-1152 alt Swish 123-1478247.
250 kr för enskild medlem och 475 kr familj.

Utrustning / Kläder

Kläder köper/beställer man på Intersport Östersund, där finns även vissa produkter för provning.
Våra befintliga lag har klädprovning i slutet av januari, mer info kommer.
Nyhet 2019 är att all beställning av kläder sker individuellt via webbshoppen, se länk nedan.

Intersport webbshop

Dokument

Nyheter

Fotbollsskola 2019
För barn födda 2010-2013
https://start.landslagetsfotbollsskola.se/show_club?club_id=11331

ICA Maxifotbollscamp 2019

För barn födda 2004-2009

fotbollscamp.se

 

 

 


Policy "Den Röda Tråden" (Pdf) »
Blankett Lärgrupper
Vad är lärgrupp? Läs mera

Länkar

Lagens egna hemsidor »
Utbildningar »

Cuper

ICA Vallhallacup 2018 12-13/5


Lag & Ledare 2019


Herr och Dam senior

Sportchef

Daniel Sunding 070-6784797
dsunding@gmail.com

Herrar Div 3

Anton Olofsson 073-8444846
antonolofsson@live.com

Linus Ferm 076-8323409
ferm.linus@gmail.com


Herrar Div 5

Fredrik Löfgren 073-0401990
loffet86@gmail.com

Karl Ramberg 070-3448789
karlramberg@hotmail.com

P-16

Tomas Stridh   070-333 15 57

stridh.tomas@gmail.com

 

William Wallström  070-8379521

william.wallstrom@gmail.com

F-17

Håkan Watson  070-5742264

hakan.watson@gmail.com

 

Matts Sundberg  070-6918493

matts.sundberg@bredband2.com


Ungdom 11- manna

.

.

F-04

Jens Nordin  070-2162551

jensnordin@Hotmail.com

 

Martin Eriksson  070-6625079

martinus58@hotmail.com

.

.

-

-


Ungdom 9-manna

.

.

F-05

Anders Lindahl  070-2766703
anders.lindahl@ostersund.se

 
Fredrik Eriksson  070-5939196
fredrik.eriksson@regionjh.se
  

P-05

Andreas Wikman  070-2651750

andreas.wikman@gmail.com

 

Johan Tegnhed  010-4870237

jetegnhed@telia.com

F-06

Magnus Andersson  072-2012871
mangepunch71@gmail.com


Kent Lindqvist 072-7415043
Kent.Lindqvist@sweco.se

P-06

Tobbe Ryman  070-5398312
tobberyman@gmail.com


Magnus Bergström  070-2223655
magnus.p.bergstrom@skanska.se 

.


Ungdom 7-manna

.

F-05

P-05

F-06

P-06

.

Pojkar 09

Mattias Largerkvist 070-2892611

mattiaslagerkvist@gmail.com

Pojkar 08

Andreas Asklund   070-7978752
asklundandreas@gmail.com

 

Anders Andersson  076-9488072
anders.s.andersson@menigo.se

Pojkar 07

Olle Svedskog
 

 

Flickor 09

.Anna Nybond 070-2329322

anna.nybond@gmail.com

Flickor 08

Joakim Nord  070-5407685

joakim.nord77@gmail.com

 

Annica Westerlund 070-289 00 16
brittannicacarina@hotmail.com
  

Flickor 07

Malin Ragnarsson 070-3100733

malinragnarsson@bredband.net


Ungdom 5-manna

Pojkar 12

.

Pojkar 11

.Johan Rydh  073-0222082

johanrydh@gmail.com

 

Eric Lalander  070-2359696

e_lalander@yahoo.com

Pojkar 10

Anders Elgnäs  070-367 02 94

Anders_elgenas@hotmail.com

Flickor 12

 

 

Flickor 11

Sylvia Nord  070-305 84 04  

sylvia.nord@gmail.com

 

Mattias Lagerkvist 070-2892611

mattiaslagerkvist@gmail.com                                                    

-

Flickor 10

Liza Persson  070-257 31 13

lizavp@yahoo.se

 

Lars Hellzén  070-592 40 44 

lassehellzen@gmail.com